Skipper
 

KOLONIE ŻEGLARSKO-ARTYSTYCZNE (9-12 LAT)

KOLONIE ŻEGLARSKIE >>> ŻAGLE 2.0 | ARTYSTYCZNE | PIŁKARSKIE | SMART TEAM

OPEN ART
KOLONIE ŻEGLARSKO-ARTYSTYCZNE
MAZURY 2020

Kolonie żeglarsko-artystyczne to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy chcą spędzić wakacje aktywnie i twórczo. Codzienne zajęcia żeglarskie, wycieczki autokarowe, zabawy sportowe, gry i wyprawy terenowe, ogniska, dyskoteki, karaoke... - to tylko część kolonijnych atrakcji. W ramach programu Open Art uczestnicy będą tworzyli niebanalne projekty plastyczne, designerskie, muzyczne, filmowe, taneczne... Jeśli drzemie w Tobie artystyczna dusza, musisz do nas dołączyć!

UCZESTNICY: 9-12 lat

ZAKWATEROWANIE

 

Ośrodek położony jest na wysokim brzegu Jeziora Ryńskiego, na dużym, zadbanym, zielonym terenie. Uczestnicy mieszkają w budynku hotelowym w pięcioosobowych studiach (pokój z antresolą - sypialnia, łazienka z prysznicem i toaletą, loża balkonowa z widokiem na jezioro). Na miejscu znajduje się stołówka, sale klubowe, port jachtowy, strzeżone kąpielisko i boiska sportowe.

Galeria zdjęć ośrodka >>>

PROGRAM

1. Zajęcia żeglarskie:
- pływanie ze sternikiem na jachtach typu Omega, nauka podstaw żeglarstwa i pracy w charakterze członka załogi,
- nauka samodzielnego żeglowania na jachtach typu Laser Funboat, Laser Bug, Topaz Taz, Figielek,
- pływanie na jachtach dwumasztowych (Mak 808, DZ 10) oraz na jachtach kabinowych,
- regaty żeglarskie, "bitwa morska",
- rejs po Jeziorze Ryńskim i Tałtach połączony z biwakiem i ogniskiem,
- zdobywanie certyfikatów żeglarskich
oraz:
- nauka pływania na kajakach i rowerach wodnych,
- pokaz motorowodniacki + pływanie na szybkiej motorówce (jednorazowo).

Podczas zajęć żeglarskich realizujemy 4 programy:

SKIPPI SKILLS - aby jeździć na deskorolce, trzeba umieć jeździć na deskorolce. Tak samo jest w żeglarstwie :). Umiejętności żeglarskie, zarówno podstawowe, jak i zaawansowane, zdobędziesz na zajęciach Skippi Skills.
Program Skippi Skills wykorzystuje najlepsze światowe wzorce edukacji żeglarskiej dzieci i oparty jest na czterech certyfikatach: Skippi Junior, Skippi Sailor, Skippi Champion oraz Youg Crew.

SKIPPI GAMES - zdobyte na zajęciach Skippi Skills umiejętności trzeba utrwalać i rozwijać. Najlepiej w formie gier i zabaw na wodzie. Koszykówka na jachcie, czy może tropienie stada wodnych żyraf? Sprawdź co Cię zaskoczy na zajęciach Skippi Games!

SKIPPI CHALLANGE
- podejmij wyzwanie! Często zdarza Ci się robić coś, czego nie zrobił nikt przed tobą? Pewnie nie :). Na zajęciach Skippi Challange będziesz miał taką okazję. Przygotowaliśmy dla Ciebie ekscytujące żeglarskie wyzwania!

SKIPPI RACING
- regaty żeglarskie budzą zawsze wielkie emocje. Na zajęciach regatowych będziemy ścigać się na jachtach Topaz Taz i Optimist. Gotowi do startu?!


Ośrodek dysponuje nowoczesnym sprzętem żeglarskim. Nad bezpieczeństwem pływań czuwają instruktorzy i ratownicy mający do dyspozycji nowoczesne łodzie motorowe. Zajęcia żeglarskie nie odbywają się podczas złych warunków atmosferycznych i w dni, w których organizowane są wycieczki. W ośrodku całodobowy dyżur pełni załoga wodnej karetki pogotowia WOPR.

2. Zajęcia artystyczne OPEN ART
Jeśli macie w sobie artystyczną duszę i lubicie tworzyć rzeczy, które budzą podziw i zaskoczenie u innych, to koniecznie musicie przyłączyć się do naszej grupy. Podczas zajęć zajmiemy się sztuką przez duże „S”. Przygotujemy układ taneczny, występ wokalny, pokaz mody i zrealizujemy teledysk. Będziemy bawić się modą i designem, projektować, tworzyć happeningi i instalacje plastyczne. Zgłębimy tajniki kuchni artystycznej, a także otworzymy własną, kolonijną pracownię rękodzieła. Podsumowaniem kolonii będzie wielka wystawa prac i projektów naszej grupy oraz koncert finałowy.

Program artystyczny realizowany jest w ośmiu blokach zajęć (2-3 godziny) w turnusach 14-dniowych i w pięciu blokach zajęć w turnusach 8-dniowych.

3. Zajęcia kolonijne:
- dwie wycieczki autokarowe (np.: Mikołajki, Reszel, Kętrzyn, Gierłoż, Mrągowo, Giżycko, Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, Park Wodny "Tropikana") - program wycieczek ustalany jest dla każdego turnusu indywidualnie [turnusy 8-dniowe - jedna wycieczka],
- gry i zabawy sportowe, gry terenowe,
- ogniska z szantami, dyskoteki, karaoke,
- gry i zabawy fabularne i logiczne...

Jeden z trzech bloków programowych w ciągu dnia, to zajęcia do wyboru (np.: dodatkowe zajęcia żeglarskie, piłkarskie, gry i zabawy Smart Team).

4. ACTIVE POINT - to ponad dwadzieścia emocjonujących gier i zabaw ruchowych w jednym miejscu, dostępnych non-stop dla wszystkich naszych kolonistów. Bieganie, skakanie, celowanie, rzucanie, łapanie, strącanie, wrzucanie, odbijanie, wybijanie, żonglowanie, wystrzeliwanie... - a to wszystko w zaskakującej i niebanalnej oprawie. W Active Poincie aktywność ruchowa nigdy się nie znudzi! :)
 
Oprócz kolonii żeglarsko-artystycznych proponujemy również kolonie żeglarsko-piłkarskie, kolonie z rozszerzonym programem żeglarskim Żagle 2.0 oraz kolonie żeglarskie z programem gier i zabaw Funny Games.

ZAPEWNIAMY
pełne wyżywienie w stołówce ośrodka (minimum trzy posiłki dziennie), zakwaterowanie, program, ubezpieczenie NNW, wykwalifikowaną kadrę, opiekę medyczną, opiekę ratowników WOPR.

TERMINY

Kolonie KA1   28.06 - 11.07.2020   14 dni
Kolonie KA2   12.07 - 25.07.2020   14 dni
Kolonie KA3   26.07 - 08.08.2020   14 dni
Kolonie KA4   09.08 - 22.08.2020   14 dni
Kolonie KA5   09.08 - 29.08.2020   21 dni
Kolonie KA6   22.08 - 29.08.2020     8 dni 
 
CENA: 14 dni - 2400 zł | 21 dni - 3500 zł | 8 dni - 1300 zł

Dostępność miejsc w poszczególnych terminach można sprawdzić w naszym biurze: 501 806 802, 42 612 25 08, skipper@skipper.pl

DOJAZD za dodatkową opłatą:
- autokarem Skippera z Łodzi przez Ciechanów,
- autokarem Skippera z Warszawy przez Ostrołękę.


OPŁATY DODATKOWE
- przejazd autokarem Skippera w obie strony: Łódź, Warszawa - 150 zł; Ciechanów, Ostrołęka - 110 zł

Ryn - kolonie żeglarskie, kolonie letnie, obóz żeglarski   Ryn - miejscowość położona na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, wśród malowniczych morenowych wzgórz, między jeziorami Ryńskim i Ołów. Nad miastem góruje największy na Mazurach zamek krzyżacki (obecnie luksusowy hotel). W latach 1393-1396 komturem zamku był Fryderyk von Wallenrod pierwowzór Mickiewiczowskiego Konrada Wallenroda. Obecnie Ryn jest popularnym ośrodkiem turystyki wodnej. Znajdują się tu liczne przystanie, ośrodki żeglarskie i campingi.


Warunki uczestnictwa

kolonie żeglarskie

Facebook
YouTube